Kudret Altınkeser 1966 yılında İstanbulda doğdu. Sarıyer V.KOÇ lisesinden mezun olan Altınkeser, Profesyonel Modelcilik hayatına 1984 yılında Sarıyer’de, dönemin Türkiye’deki tek ahşap gemi modeli imalatçı firması olan Boğaziçi Model Evi’nde çırak olarak başladı.

1990 yılında Boğaziçi Modelcilik ve Maketçilik Şirketi adını alan firmaya ortak oldu. Özellikle ahşap gemi modeli konusunda üretim yapan firma bir çok Türk gemisinin kitlerini üretti, yine aynı tarihlerde Gemi Modelcileri ve Gemi Severler Derneği’ne üye oldu.

1991 ile 1197 yılları arasında Türk Deniz Kuvvetleri Deniz Astsubay Hazırlama Okulu’nda ve Deniz Lisesi’nde Gemi Modelciliği öğretmenliği yaptı. Genel Kurmay Başkanlığı Askeri okullar Maket yarışmalarında uzun yıllar Jüri üyesi olarak katıldı.

1998 -2002 yılları arasında Rota Model Hobby firmasının ortağı oldu. Üretmiş oldukları kitlerden bir tanesi Amerika Birleşik Devletlerinde düzenlen bir yarışmada “En iyi dizayn kit” ödülünü kazanarak Altın madalya aldı. 2002 yılında ise şu anda halen üretime devam eden Tersane Model & Maket firmasını kurdu. Bu yıllarda Gemi Modelcileri Derneği Yönetim Kurulunda yer alarak aktif modelcilik hayatına devam etti. Ulusal ve Uluslararası birçok yarışmaya katıldı ve görev aldı. Bu yarışmalardan bir çok madalya ile ödüllendirildi. Yapmış olduğu modeller Yurtiçi ve Yurtdışında bir çok müze ve kolleksiyonerlerde bulunmaktadır.

Özel sipariş ile yaptığı ERTUĞRUL Firkateyni modeli Dönemin Cumhurbaşkanı Sayın Abdullah GÜL tarafından, Japon İmparatoru Ekselansları Akihido’ya Devlet hediyesi olarak takdim edilmiştir, yine yapmış olduğu Fenerbahçe vapuru modeli Romanya devlet başkanı Traian Basescu’ya hediye edilmiştir.

Ahşap Karadeniz guleti çalışması ise Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayip ERDOĞAN’da bulunmaktadır. İDO, Şehir Hatları İşletmesi, TCDD, İETT, TDİ gibi birçok kurumda da modelleri bulunmakta olup İstanbul Deniz Müzesi, İskenderun Deniz Müzesi’nde modelleri sergilenmektedir. Hisart Canlı Tarih ve Diorama Müzesi ile Kunt Müzelerinin modelcisi olup halen model yapımına devam etmektedir.

Otaman Art firmasına modelci olarak destek vermekte olup yaptığı birçok Denizcilik, Seyir ve savaş objelerinin maketleri Ulusal ve uluslararası sergilerde teşhir edilmektedir.

Bunlardan sonuncusu olan Yacht Club’de Monaco’da “Tarihi Deniz Haritaları ve Akdeniz” sergisindeki Deniz objeleri Monaco Prensi II. Albert ve yabancı misafirler tarafından büyük bir beğeni ile izlenmiştir. British Airways havayollarının model işlerini de yapmaktadır.

Türk denizciliği ve Türk-Osmanlı gemileri hakkında yayınlanan birçok kitaba da katkıda bulunmuştur. Arşivinde bulunan birçok Türk gemisine ait plan ve belgelerinin bir kısmını İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaa Fakültesine bağışlayarak koruma altına almıştır. Aktif modelcilik çalışmalarına, 2002 yılında kurduğu Tersane Model & Maket firmasında devam eden Kudret ALTINKESER, ADB belgeli denizci olup evli ve 2 çocuk babasıdır.